Pitypang csoport

 

 

Pitypang csoport

 

Én azt hiszem, gyereket csak úgy lehet nevelni,
ha az ember megtiszteli azzal, hogy komolyan veszi.”

Szabó Magda

 

Földi Tünde, Tündi néni – óvodapedagógus

Verzárné Váradi Ágnes, Ági néni – óvodapedagógus

Gál Adina, Adina néni – dajka

 

A csoportunkba 15 gyermek jár, közülük 5 kislány és 10 kisfiú. Az életkor tekintetében heterogén összetételű a csoport, 5 gyermek kiscsoportos, 2 gyermek középső csoportos, 8 gyermek nagycsoportos korú.

A bátorító nevelés elveit alkalmazva szeretetteljesen és következetesen neveljük, terelgetjük a gyermekeket, figyelembe véve az életkori és egyéni sajátosságaikat. Célunk, hogy egymást segítő, összetartó kis közösséget kovácsoljuk belőlük.

A csoportunk sajátossága, hogy szlovák nemzetiségi és német nemzetiségi nevelés is folyik. A szlovák nemzetiségi foglalkozások szlovák nemzetiségi óvodapedagógus és tanító, a német nemzetiségi foglalkozások német nemzetiségi tanító segítségével valósulnak meg, mindkettő külön foglalkozás keretei között zajlik.

Csoportszobánkban a zöld, a natúr és a napsárga színek uralkodnak. A hangulatos színvilág, gyermekekhez igazodó bútorok, és a változatos játékeszközök teret engednek a szabad játéknak, amely a gyermekek legfőbb és legfontosabb tevékenysége.

A választott óvodai programunk három alappilléréhez igazodva – a mesélés, verselés, az ének, zene, énekes játék, gyermektánc, és a rajzolás, festés, mintázás, kézimunka – alakítottuk ki a csoport művészeti tereit.

A mesesarok a mesélés és a dramatikus játék helyszíne. A mesére hangolódást gyertyagyújtás, furulyaszó, mesevarázslás segíti. A mesék eljátszását bábok, játékok, de akár kövek is segítik. A mesélés segíti többek között a gyermekek szókincsének bővülését, fejleszti kreativitásukat, figyelmüket. A mesesarok játékidőben, a meseszőnyeg hívogató melegségének köszönhetően, szerepjáték, babázás helyszíne is.

A zenesarokban hat kisszék várja a gyermekeket. Itt tartjuk a zenei képességfejlesztő tevékenységeket, énekelünk, mondókázunk a gyermekekkel, ezáltal nemcsak a zenei képességeik fejlődnek, hanem az iskolakezdéshez nélkülözhetetlen memória, ritmusérzék, interszenzoros kapcsolatok is.

A rajzos tér két asztallal és számtalan vizualitást, kreativitást és finommotorikus képességet fejlesztő eszközzel várja a gyermekeket. Itt lehet rajzolni, vágni, festeni, gyurmázni, ragasztani, fonni, egyszóval alkotni.

Kialakítás és fejlesztés alatt van a mozgásos tér, ahol már most a két „koala” nevű fejlesztő eszköz napi használatban van.

Nagy örömünkre szolgál, hogy a gyermekek minden helyszínt tevékenyen használnak.

A gyermekek képességeinek fejlesztése, ismereteinek bővítése átszövi az egész napot. Ezek a tevékenységek, tartalmak tervezett és spontán módon is megvalósulnak, és nemcsak a játéktevékenységre korlátozódnak, hiszen számtalan ismeretet sajátít el a gyermek öltözködés (motorikus képességek, logika), mosdózás (finommotorika, logikai-, matematikai képességek), terítés (logikus gondolkodás, matematikai képességek, szerialitás, szókincsbővítés) során is. Az esetleges várakozási időt is játékkal töltjük meg, hiszen mondókázunk, anyanyelvi és gondolkodásfejlesztő játékokat játszunk.

 

 

Csömöri Nefelejcs Művészeti Óvoda

Cím: 2141 Csömör, Laki u. 3.
Telefon: +36 (28) 543 940
Nyitvatartás: hétköznap 6:00-18:00 óra között

Email cím: keknefelejcsovoda@csomor.hu